Retkikahvi Guatemala 3 dl / 2 kuppia | Brew Company

Ale!

Retkikahvi Guatemala 3 dl / 2 kuppia | Brew Company

2,00  1,80 

Tuotetiedot

  • Paahtoaste: Medium
  • Maku: Kirsikka, suklaa, kukkaisuus
  • Annos: 2 kuppia (1,5 dl per kuppi)
  • Papu: Caturra, Pacas, Pache, muut
  • Kasvukorkeus: Yli 1000 m
  • Prosessointi: Washed
  • Ominaisuudet: CO₂-neutraali, muovineutraali, vegaaninen, gluteeniton, GMO-vapaa, ei lisättyä sokeria, pähkinätön, maidoton
  • Pakkaus: Uudelleenkäytettävä, PE-pinnoitettu kraft-paperipussi (alumiiniton)

Varastossa

Onko tämä tuote sopiva lahja ystävällesi tai läheisellesi? Osta lahjakortti ja anna saajan valita itse! Anna lahjaksi

Kuvaus

Brew Company Guatemala – Retkikahvi 2 kuppia (21 g)

Monivivahteista ja makeaa kahvia – missä ikinä kuljetkin.

Brew Company Guatemala on suunniteltu nautittavaksi luonnossa, liikkeellä ollessa tai tauolla arjen keskellä. Tämä keskipaahdettu erikoiskahvi tarjoaa tasapainoisen ja hienostuneen makuelämyksen, jossa maistuvat kirsikka, tumma suklaa ja kukkaisuus – täydellinen yhdistelmä makeutta ja aromikkuutta.

Miksi valita Brew Company Guatemala?

  • Artisan-paahto: Käsin poimitut pavut paahdetaan hitaasti pienissä erissä, mikä tuo esiin niiden täyteläisyyden ja hienostuneen hapokkuuden.
  • Korkealaatuinen alkuperä: Kahvi viljellään Huehuetenangon alueella yli 1000 metrin korkeudessa, vaihtelevissa mikroilmastoissa. Fedecocagua-yhteisö koostuu yli 20 000 viljelijästä, jotka vaalivat alueen rikasta kahvikulttuuria.
  • Perinteinen käsittely: Pavut pestään huolellisesti ja cuppataan asiantuntijoiden toimesta – jokainen erä edustaa Guatemalan kahviperinnettä.
  • Vastuullisuus: CO₂-neutraali, muovineutraali, vegaaninen, gluteeniton, GMO-vapaa, ei lisättyä sokeria, pähkinätön, maidoton.

Helppo valmistus – missä tahansa

  1. Avaa pussi
  2. Kaada sisään 3 dl kuumaa vettä (n. 95 °C)
  3. Anna hautua:
    • 4 min – mieto
    • 6 min – tasapainoinen
    • 8 min – vahva
  4. Kaada suoraan kuppiin – ei suodatinta, ei pannua

Älykäs ja uudelleenkäytettävä pakkaus

Pakkaus on valmistettu kierrätettävästä kraft-paperista, jossa on PE-pinnoite – alumiiniton ja venttiilitön. Sisällä oleva älykäs suodatin säilyttää kahvin luonnolliset rasvat ja aromit. Käytön jälkeen suodatin voidaan tyhjentää, huuhdella, kuivata ja täyttää uudelleen.

Käyttäjäkokemuksia

Makutesteissä Brew Company Guatemala on saanut erinomaisia arvioita – sen makua on kuvailtu yrttiseksi, suklaiseksi ja hedelmäiseksi, ja jälkimaussa on havaittu savuisia ja pähkinäisiä sävyjä

Käyttäjät arvostavat erityisesti sen helppoa valmistustapaa ja korkeaa laatua verrattuna tavallisiin retkikahveihin

Tuotetiedot

  • Paahtoaste: Medium
  • Maku: Kirsikka, suklaa, kukkaisuus
  • Annos: 2 kuppia (1,5 dl per kuppi)
  • Papu: Caturra, Pacas, Pache, muut
  • Kasvukorkeus: Yli 1000 m
  • Prosessointi: Washed
  • Ominaisuudet: CO₂-neutraali, muovineutraali, vegaaninen, gluteeniton, GMO-vapaa, ei lisättyä sokeria, pähkinätön, maidoton
  • Pakkaus: Uudelleenkäytettävä, PE-pinnoitettu kraft-paperipussi (alumiiniton)

Lisätiedot

Paino 0,025 kg (kilogramma)

Valmistaja / Maahantuoja

1 arvio tuotteelle Retkikahvi Guatemala 3 dl / 2 kuppia | Brew Company

1-1 1:n arvostelusta
  1. Oikeaa kahvia helposti retkiolosuhteissa

Lisää arvostelu
Tällä hetkellä emme hyväksy uusia arvosteluja